افکار بزرگ

محیط اطراف خود را برای دستیابی به موفقیت به خدمت گیرید.

1 – نسبت به محیط خود هوشیار باشید. همانطورکه بدن انسان از غذاهای مصرفی اش ساخته می شود، فکرهم از عواملی که در ساخت آن دخیل هستند تشکیل می شود.
2 – محیط خود را به گونه ای تحت اختیار در آورید که در جهت منافع تان کار کند نه به ضررتان . اجازه ندهید نیروهای سرکوبگر- مردم منفی و مایوس کننده – شما را به فکر شکست بیندازند.
3 – اجازه ندهید مردم کوچک اندیش شما را عقب نگه دارند. مردم حسود دوست دارند زمین خوردن شما را ببیند. آنها را از این لذت محروم کنید.
4 – از مردم موفق راهنمایی بخواهید. آینده ی شما مهم است. هرگز با راهنمایی گرفتن از مشاوران مستقلی که در شکست غوطه می خورند، آینده ی خود را به خطر نیندازید.
5 – به خودتان استراحت روحی فراوان بدهید. باگروه های جدید رفت وآمد کنید. کارهای هیجان انگیز ونو را تجربه کنید.
6 – سموم فکری را از محیط خود دور افکنید. از غیبت دوری کنید. راجع به مردم حرف بزنید ولی در موضع مثبت قرار بگیرید.
7 – در هر کاری که انجام می دهید درجه ی یک وبهترین باشید. اگر جز این عمل کنید برایتان گان تمام می شود.

نگرش هایی را اتخاذ کنید که شما را به سوی موفقیت سوق می دهد.

1 – نگرش ” فعال بودن” را در خود تقویت کنید نتایج به نسبت شور وشوقی که از آن مایه گذاشته اید. حاصل می شوند. سه چیز می تواند شما را به حرکت وادارد:
الف – در هر چیز عمیق تر کاوش کنید. وقتی متوجه می شوید که به چیزی بی علاقه اید، در آن کاوش کرده واز مسائل مربوطه به آن آگاهی بیشتری پیدا کنید. این آغاز پیدایش شور و شوق است.
ب – در هرچیزی که مربوط به شماست سر زندگی ایجاد کنید: لبخند تان، دست دادن تان، حرف زدن تان و حتی راه رفتن تان، با نشاط باشید.
پ – پیک خوش خبر باشید. هیچ کس تا به حال با نقل اخبار بد، کار مثبتی انجام نداده است .
2 – نگرش “ارزش دادن به افراد” رادر خود به وجود آورید. وقتی به مردم احساس ارزشمند بودن می دهید، بیشتر به شما خدمت می کنند. یادتان باشد که این کارها را انجام بدهید:
الف – در تمام موقعیت ها قدر شناسی را فراموش نکنید. کاری کنید که مردم احساس ارزش و اهمیت کنند.
ب – مردم را به نامشان مخاطب قرار دهید.
3 – نگرش ” اولویت در ارائه ی خدمات” رادر خود به وجود آورید و ببینید که پول چگونه خودش از دنبال می آید. این قانون را در هر کاری که انجام می دهید رعایت کنید. برای مردم بیشتر از حد انتظارشان کار انجام دهید.

اصول موفقیت

این اصول را به کار ببندید


1 – خود را برای اوج گرفتن سبکبال تر کنید. محبوب مردم باشید. طوری رفتار کنید که مردم دوست دارند. این کار حمایت آنان را جلب می کند و به برنامه ای که برای موفقیت دارید، نیروی تازه ای می دهد.
2 – در ایجاد رفاقت ها پیش قدم شوید. خودتان را در تمام موقعیت ها به افراد معرفی کنید. اطمینان حاصل کنید که اسم طرف مقابل را درست متوجه شده اید و او هم اسم شما را درست فهمیده است. برای دوستان جدیدی که می خواهید بهتر بشناسید شان ، یاداشت های دوستانه بفرستید.
3 – تفاوتهای فردی افراد را بپذیرید. از هیچ کس توقع نداشته باشید کامل باشد. به یاد داشته باشید افراد حق دارند با یکدیگر تفاوت داشته باشند. سعی نکنید. نقش یک مصلح رابازی کنید.
4 – پیام های ایستگاه خوش بینی را روی موج مثبت بگیرید. در پی خصوصیات دوست داشتنی و قابل ستایش افراد باشید، نه نکات ناپسند آنها. اجازه ندهید دیگران افکار شما را در مورد مردم تحت تاثیر قرار دهند. تصور مثبتی از مردم در ذهن داشته باشید و نتایج مثبتی بگیرید.
5 – هنر درست شنیدن را تمرین کنید. مانند افراد موفق عمل کنید. دیگران را تشویق به صحبت کنید. به دیگران اجازه دهید که در باره ی دیدگاه ها، نگرش ها و موفقیت ها یشان برای شما حرف بزنند.
6 – همیشه آداب فردی و اجتماعی را رعایت کنید. این کار مردم را شاد می کند و در خود تان هم موثر واقع می شود.
7 – هنگاهی که مانعی سر راه موفقیت تان قرار می گیرد، دیگران را سرزنش نکنید. به یاد داشته باشید، طرز فکری که نسبت به شکست دارید، تعیین کننده ی مدت زمانی است که بین شکست فعلی و پیروزی بعدی شما وجود دارد.

تلاش و پشتکار

حرکت را به صورت عادت در آورید

این نکات کلیدی را رعایت کنید:

1 – “فعال” باشید، اقدام به کار کنید، اهل عمل باشید، نه گریزان ار آن.
2 – صبر کنید تا اوضاع مساعد شود. زیرا هیچ وقت نمی شود. همیشه موانع و مشکلات آینده را در نظر داشته و آماده باشید که هر زمان بر سر راهتان قرار گرفتند، با آنها مقابله کنید.
3 – به یاد داشته باشید که ایدها نمی توانند به تنهایی موجب موفقیت شوند. آنها زمانی ارزش پیدا می کنند که رویشان کاری صورت گیرد.
4 – از حرکت برای بر طرف کردن ترس و ایجاد اعتماد به نفس استفاده کنید. ازهر کاری که وحشت دارید، همان را انجام دهید. ترس تان برطرف می شود. امتحان کنید و ببینید.
5 – به یاری حرکت، موتور ذهن خود را به کاربیندازید. صبر نکنید خلاقیت تان شما را حرکت دهد اقدام کنید،. بکاوید، آن وقت می بینید که خودتان خلاقیت تان را به حرکت در آورده اید.
6 – برحسب زمان حال فکر کنید. فردا، هفته بعد، بعدا و لغات مشابه آن، اغلب مترادف کلمه ی شکست و موکول به هرگز است. ازآن دسته افرادی باشید که می گویند” باید همین الان شروع می کنم”
7 – بلافاصله، دست به کار شوید. وقت خود را برای ایجاد آمادگی در کار تلف نکنید. به جای آن، کار راشروع کنید.
8 – پیشقدم شوید. پیشتاز باشید. قاطعانه کارهارا انجام دهید، همیشه داوطلب باشید. نشان دهید که برای عمل کردن توانایی و بلند پروازی بسیار دارید.

شکست و پیروزی

از شکست پیروزی بسازید

تفاوتی که بین موفقیت و شکست وجود دارد، در نگرشی است که افراد نسبت به موانع، ناتوانی ها، دلسردیها ودیگر شرایط نومید کننده دارند.

پنج راهنمایی که به شما کمک می کند از شکست پیروزی بسازید، به قرار زیر است:

1 – موانع را مطالعه کنید تا بتوانید مسیر خود را به سوی پیروزی هموار کنید. هنگامی که مغلوب می شوید، درسی بگیرید و به قصد پیروز شدن در مرثیه ی بعد به راه خود ادامه دهید.
2 – شهامت آن را داشته باشید که منتقد سازنده ی خودتان باشید. عیوب وضعف های خود را پیدا کنید و سپس در پی اصلاح آنها برآیید.
3 – شانس خود را محکوم نکنید. هر یک ار موانع را مورد بررسی قرار دهید و اشکالات را پیدا کنید. از یاد نبرید با مقصر دانستن اقبال خود به هیچ یک از هدفها یتان نمی رسید.
4 – پشتکار را با آزمایش ترکیب کنید. به هدف خود وفادار بمانید، ولی به خاطر درماندگی و بیچارگی سر خود رابه دیوار نکوبید. راه های جدید را امتحان کنید.
5 – به خاطر داشته باشید که هر وضعیتی مانند سکه یک روی خوب دارد. آن روی خوب را پیدا کنید. جنبه های مثبت راببینید و نومیدی رااز خود دور کنید

اکنون باید دست به کار شوید

این اصول موفقیت آمیز را به کار ببندید:
1 – مقصد و هدف خود را دقیقا مشخص کنید. از هم اکنون تصویری را که دوست دارید ده سال بعد از خود داشته باشید، ترسیم کنید.
2 – نقشه ده ساله ی خود را بنویسید. زندگی شما اهمیتی بیش از واگذار کردن آن به بحث و اقبال دارد. اهدافی را که می توانید در میدان کار، خانه و اجتماع به دست آورید، روی کاغذ بیاورید.
3 – خود را تسلیم خواسته هایتان کنید. برای آنکه انرژی بیشتری برای کار پیدا کنید، برای آن کارها را به انجام برسانید، و در نهایت، برای آنکه طعم واقعی زندگی را در یابید، اهدافی تعیین کنید.
4 – اجازه دهید هدف نهایی شما هدایتگر غریزتان باشد. هنگامی که در هدف خود حل می شوید، در می یابید که تصمیم های درستی برای رسیدن به آن می گیرید.
5 – هدف خود را گام به گام پیش ببرید: هر کاری که انجام می دهید، هر چقدر بی ارزش به نظر رسد، آن را به منزله ی گامی به سوی مقصد نهایی خود تلقی کنید.
6 – اهداف سی روزه خود را پی ریزی کنید. تلاش روز بروز است که ثمر می دهد.
7 – آماده ی تغییر مسیر باشید. تغییر مسیر تنها به معنای یک راه دیگر است و هرگز نباید به معنای صرف نظر کردن از هدف اصلی تلقی شود.
8 – روی خودتان سرمایه گذاری کنید. چیزهای بخرید که قدرت فکری و کارآیی شما را افزایش بدهد. روی تحصیلات و محرک های فکری سرمایگذاری کنید.

رهبری موفق

رهبری موفق باشید

برای آنکه رهبر موفق تری باشید، این چهار اصل رهبری را به کار گیرید.

1 – با افرادی که می خواهید تحت نفوذ خود در آورید، تبادل آرا و اندیشه کنید. اگر یاد بگیرید که مسائل را از دریچه ی چشم دیگران ببینید، به راحتی می توانید آنها را
وادار ید که کارهای مورد نظر شما را انجام دهند. پیش از آنکه اقدامی انجام دهید، از خود بپرسید: ” اگر به جای او بودم، در باره ی این قضیه چه نظری داشتم؟”
2 – در مناسبات خود با دیگران از قانون “انسانیت” پیروی کنید. از خود بپرسید: ” انسانی ترین شیوه ی برخورد با این مسئله چیست؟” در کلیه ی کارهای خود، نشان دهید که مردم را در اولویت قرار می دهید. همان رفتاری را با مردم پیش بگیرید که ترجیح می دهید شخص دیگری با خودتان انجام دهد. از این کار بهر هخواهید گرفت.
3 – به موفقیت بیندیشید، به موفقیت ایمان داشته باشید و برای موفقیت بکوشید. در تمام کارهایی که انجام می دهید. در فکر اصلاح و ترقی باشید. در هر کاری که انجام می دهید، به معیارهای عالی بیندیشید. پس از مدتی، کارمندان تبدیل به رونوشت های کپی شده ی رئیس خود می شوند. باید اطمینان یابید که نسخه ی اصل ارزش تکثیر شدن دارد. به خود بگویید: “در خانه، کار، زندگی اجتماعی و هر جای دیگر، اگر پیشرفت مورد نظر باشد، من با تمام وجود آن را می پذیرم و در خدمت آن خواهم بود”
4 – فرصتی را به گفت و شنود با خود اختصاص دهید وقدرت ذهنی خارق العاده ی خود را مهار کنید. انزوای جهت مند، نتیجه بخش است. از آن، برای جوشش قدرت خلاق و یافتن راه حل هایی برای مشکلات شخصی و شغلی مدد بگیرید.به این منظور، هر روز مدتی را صرفا برای تفکر، در تنهایی بگذرانید. از شیوه ی تفکری که تمام رهبران بزرگ دارند، استفاده کنید. با خودتان مذاکره و مشورت کنید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست